Megállíthatatlan a termelői árak emelkedése, 40 százalék fölötti a drágulás
Nem csoda, hogy annyi minden brutálisan drágul a magyar iparban, már az előállítás is sokkal több pénzbe kerül, mint egy évvel, vagy akár csak egy hónappal ezelőtt.
Nem csoda, hogy annyi minden brutálisan drágul a magyar iparban, már az előállítás is sokkal több pénzbe kerül, mint egy évvel, vagy akár csak egy hónappal ezelőtt.
Egyre gyorsabban emelkednek a mezőgazdasági árak - derül ki a KSH friss összesítéséből. A gabonafélék felvásárlási ára például 64,9 százalékkal nőtt egy év alatt.
A magyar fejlesztésű KofaGO nemcsak a kapcsolódási pontot segít megtalálni a termelők, illetve a vásárlók között, hanem időt és pénzt is spórolhatnak használói. Mindegy, hogy kolbászt vagy almát venne, üsse be, ami kell, az app pedig nyomban mutatja a legközelebbi árust.
Egy éve töretlenül emelkednek az ipari termelői árak, az árváltozás hátterében a bérek növekedése, az olajár-emelkedés és a forint gyengülése áll.
A KSH termelői árakról szóló gyorsjelentésében visszaköszön, amit nemrég az infláció meglódulásáról közölt.
Korábban egész más álláspontot képviselt az Európai Bizottság.
Áprilisban az egy évvel ezelőttihez képest 8 százalékkal voltak alacsonyabbak a mezőgazdasági termelői árak.
Átlagosan 0,5 százalékkal emelkedtek az ipari termelői árak júliusban az előző hónaphoz képest, de 0,3 százalékkal elmaradtak az egy évvel korábbitól – jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal.
Az ipari termelői árak 0,6 százalékkal csökkentek márciusban az előző hónaphoz képest és 1,9 százalékkal voltak alacsonyabbak, mint egy évvel azelőtt. Az ipar belföldi értékesítési árai és a forintban számolt exportárak egy hónap alatt egyformán 0,6 százalékkal csökkentek, tavaly márciussal összevetve a belföldi árak 2,5, az exportárak 1,6 százalékkal estek vissza - jelentette szerdán a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Februárban 10,9 százalékkal csökkentek a mezőgazdasági termelői árak - közölte a KSH.
Októberben a mezőgazdasági termelői árak 15,4 százalékkal csökkentek az egy évvel korábbihoz képest. A két fő termékcsoport változásának iránya ellentétes: a növényi termékek ára 23,9 százalékkal mérséklődött, az élő állatok és állati termékeké 1,8 százalékkal emelkedett.
Júliusban a növényi termékek ára az év eleje óta tartó csökkenés után 5,3 százalékkal emelkedett, míg az élő állatok és állati termékek ára 9,3 százalékkal nőtt a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerdán közzétett adatai szerint.